If you missed the awards ceremony and didn't get a trophy, please send an email to aimrec@gmail.com and make arrangements to pick up your trophy, certificate, and prize (if applicable). 

CATEGORY GROUP PLACE WINNER
DEVOTIONAL 1 1ST Ira Kulkarni
DEVOTIONAL 1 2ND Rahul Anand
DEVOTIONAL 1 3RD Gauri Nirwargi
DEVOTIONAL 2 1ST Avani Deshpande
DEVOTIONAL 2 2ND Nandan Shastry
DEVOTIONAL 2 3RD Veena Sivaraman
DEVOTIONAL 3 1ST Neeru Takiar
DEVOTIONAL 3 2ND Mridula Singh
DEVOTIONAL 3 3RD Adarsh Hathi
BHARATNATYAM 1 1ST Aathira Nair
BHARATNATYAM 1 2ND Dhrithi Obla
BHARATNATYAM 1 3RD Aditi Katragunta
BHARATNATYAM 2 1ST Vaishnavi Nair
BHARATNATYAM 2 2ND Marali Harikar
BHARATNATYAM 2 3RD Prasiddha Ramachandran
DANCES OF INDIA (solo) 1 1ST Anshu Shinde
DANCES OF INDIA (solo) 1 2ND Archisha Saxena
DANCES OF INDIA (solo) 1 3RD Olee Banerjee
DANCES OF INDIA (solo) 2 1ST Sarika Maganahalli
DANCES OF INDIA (solo) 2 2ND Vaishnavi Nair
DANCES OF INDIA (solo) 2 3RD Varshini Selvadurai
DANCES OF INDIA (group) 1 1ST Dhrithi Obla
DANCES OF INDIA (group) 1 2ND Muuva Group Marathi Dance
DANCES OF INDIA (group) 1 3RD BILB Girls
DANCES OF INDIA (group) 2 1ST Shriya Rajeesh
DANCES OF INDIA (group) 2 2ND Vaishnavi Nair
DANCES OF INDIA (group) 2 3RD Muuva Group Rajasthani Dance
DANCES OF INDIA (group) 3 1ST BILB Ladies 1
DANCES OF INDIA (group) 3 2ND Manasa Kankipati
DANCES OF INDIA (group) 3 3RD Students of Rita Dance Academy
THUMRI ONE GROUP 1ST Ajita Nair
THUMRI ONE GROUP 2ND Om Guha
THUMRI ONE GROUP 3RD Raj Sethi
DUET ONE GROUP 1ST Nandan Shastry / Jay Nadkarni
DUET ONE GROUP 2ND Sneha Anand / Rahul Anand
DUET ONE GROUP 3RD Veda Ramarapu / Dhruva Chakravarti
FILM SONG 1 1ST Manasi Pujari
FILM SONG 1 2ND Eeshaan Chaudhuri
FILM SONG 1 3RD Ira Kulkarni
FILM SONG 2 1ST Jay Nadkarni
FILM SONG 2 2ND Veena Sivaraman
FILM SONG 2 3RD Neha Nandiwada
FILM SONG 3 1ST Raj Sethi
FILM SONG 3 2ND Madhuri Prasad
FILM SONG 3 3RD Neeraj Nadkarni
GHAZAL 2 1ST Om Guha
GHAZAL 2 2ND Vijay Manchiraju
GHAZAL 2 3RD Sneha Raj
GHAZAL 3 1ST Raj Sethi
GHAZAL 3 2ND Nazma Ferdous
GHAZAL 3 3RD Mridula Singh
INSTRUMENTAL ONE GROUP 1ST Anish Dharam
INSTRUMENTAL ONE GROUP 2ND Kiran Kaur
INSTRUMENTAL ONE GROUP 3RD Arjun Ramakrishnan
KUCHIPUDI 1 1ST Sindhuja Punna
KUCHIPUDI 1 2ND Katsuri Vedantham
KUCHIPUDI 1 3RD Nikitha Vettiyamkunnath
KUCHIPUDI 2 1ST Dhrithi Vadlakonda
KUCHIPUDI 2 2ND Esha Saxena
KUCHIPUDI 2 3RD
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 1 1ST Niranjan Pujari
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 1 2ND Ira Kulkarni
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 1 3RD Pranav Joshi
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 2 1ST Nandan Shastry
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 2 2ND Ajita Nair
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 2 3RD Jay Nadkarni
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 3 1ST Sara Mahmood
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 3 2ND Nazma Ferdous
NORTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 3 3RD Farhan Chaudhary
SITAR 1 1ST Neera Gandhi
SITAR 1 2ND Mina Zia
SITAR 1 3RD
SITAR 3 1ST Sushma Pujar
SITAR 3 2ND Mitesh Trambadia
SITAR 3 3RD Preeti Anant
SOUTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 1 1ST Sasanka SN
SOUTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 1 2ND Taarun Ganesh
SOUTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 1 3RD Sri Suhas Chokkaku
SOUTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 2 1ST Veena Sivaraman
SOUTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 2 2ND Sashi Ayyalasomayajula
SOUTH INDIAN CLASSICAL VOCAL 2 3RD Devika Elakara
TABLA 1 1ST Ashwin Lobo
TABLA 1 2ND Sai Mandhan
TABLA 1 3RD Akhilesh Gadkari
TABLA 2 1ST Ritvik Yaparapalvi
TABLA 2 2ND Jeevan Singh
TABLA 2 3RD Pavan Bhat
TABLA 3 1ST Farhan Chaudhuri
TABLA 3 2ND Praveen Rajarao
TABLA 3 3RD
KATHAK 1 1ST Anshu Shinde
KATHAK 1 2ND Olee Banerjee
KATHAK 1 3RD Neera Gandhi
KATHAK 2 1ST Avni Shah
KATHAK 2 2ND Sana Amin
KATHAK 2 3RD Tanvi Joshi